“Nodavlat notijorat tashkilotlari bog‘i” Adliya vazirligi tashabbusi bilan 2025-yil “Atrof-muhitni asrash va “yashil” iqtisodiyot yili” davlat dasturi hamda “Yashil makon” umummilliy harakati doirasida 2025-yilning 15-mart kuni Adliya vazirligitomonidan O‘rmon xo‘jaligi agentligi va nodavlat notijorat tashkilotlari ishtirokida davlat ijtimoiy sheriklik asosida start berilgan.
Loyihada 50 dan ortiq nodavlat notijorat tashkilotlari ushbu “Nodavlat notijorat tashkilotlari bog‘i”ni tashkil etishda faol ishtirok etishgan. Mazkur bog‘ qariyb 2 gektar maydonni o‘z ichiga olgan bo‘lib, ushbu bog‘ga 2 mingdan ortiq iqlimga mos manzarali va mevali daraxt ko‘chatlari ekilgan.
Ushbu “NNTlar bog‘i” ijtimoiy loyihasi Respublikamizda ekotizimni himoya qilish va tiklash, koʻkalamzorlashtirish ishlarini jadallashtirish va yashil maydonlarni kengaytirishga xizmat qiladi.
Talablari
Qo‘shimcha ma’lumot uchun: adliya.uz, e-ngo.uz, (71) 207-04-39 (1168)